Basın Odası
Katılım Reasürans Fonu Teşekkür Mesajı
Katılım Sigortacılığı Derneği Başkanı ve Neova Sigorta Genel Müdürü Sn. Özgür B. Koç, geçtiğimiz hafta sonu kurulacağı açıklanan “Katılım Reasürans Fonu” ile ilgili teşekkür mesajı yayınladı...
17.06.2020
Devamı
Trafik Sigortası Nedir, Ne Değildir?
Öncelikle ve mutlaka zorunlu trafik sigortanızı tabii ki yaptırmalısınız. Alkollü araç kullanmamalı, kullandığınız araca göre yeterli ehliyete sahip olmalı ve istiap haddini aşmamalısınız. Tüm hususlara dikkat etmiş olsanız da, trafik sigortanız zararı karşılamayacak ya da yeterli olmayacaktır.
29.05.2020
Devamı
Hasar olmazsa prim iade
Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Bülent Koç, katılım sigortacılığının en önemli özelliğinin bakiye iadesi olduğunu ve iadelerin başladığını belirterek, “Toplamda 50 bin kişiye 5 milyon prim iadesi yaptık. Ortalama sigortalı başına 100 lira ödedik. İadeler de daha çok kasko ve konut sigortalarında oluyor” dedi.
18.11.2019
Devamı
Bina tamamlamaya devlet desteği
NEOVA Sigorta Genel Müdürü Özgür Bülent Koç, bina tamamlama sigortası için devlet desteğine ihtiyaç olduğunu söyledi.
25.03.2019
Devamı
Katılım sigortacılığında yüzde 70’lik üretim artışı
Katılım sigortacılığında geçen yıl 2 milyar 159 milyon lirası hayat dışı ve 72 milyon lirası hayat sigortası olmak üzere, toplam 2 milyar 231 milyon liralık prim üretimi gerçekleştirildi. Branşlar arasında en yüksek üretim 1 milyar 330 milyon lirayla zorunlu trafik sigortasından gelirken, ikinci sırayı 290 milyon lirayla kasko sigortası aldı. Şirketler bazında bakıldığında Neova Sigorta 1 milyar 304 milyon lirayla hayat dışında liderliğini sürdürdü. Hayat sigortacılığında ise Katılım Emeklilik 42,5 milyon lirayla liderlik pozisyonunu korudu. Prim üretimi 2017’ye göre yüzde 70 arttı.
22.02.2019
Devamı
SBM Yönetim Komitesi'nin Yeni Başkanı Özgür Bülent Koç Oldu
Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür B.Koç yenilenen SBM Komitesinin Başkanı Oldu.
03.01.2019
Devamı
Özgür Bülent Koç: Sigortacılık kaos zamanlarında da ülkenin güvencesi
Sigorta Dünyası’nın son sayısında “Konuk” bölümümüzü Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Bülent Koç’a ayırdık… Ekonomideki kaos ve dalgalanma dönemlerinde birçok sektörün olumsuz etkilendiğini ve bundan müşterilerin de zarar görebildiğini belirten Koç, sigortacılığınsa birçok sektöre nazaran çok iyi durumda olduğunu ve müşteriyi zor durumda bırakacak hiçbir aksiyona başvurmadığını söylüyor: “Sektörün Likit pozisyonu iyi olduğu için, hasarlar zamanında ödeniyor, hizmette aksama yaşanmıyor ve primlerde ciddi bir artış yapılmıyor. Yani sektör müşterilerine karşı asla mahcup duruma düşmüyor. Başka sektörlerdeki zorlukları biliyoruz. Sigortacılıkta ise müşteriyi mağdur edecek en ufak bir önlem yok; bu da gurur verici bir şey. Zaten sigortacılık aslında böyle kaos zamanlarında ülkenin güvencesi olabilen sektörlerin başında geliyor…”
04.12.2018
Devamı
Katılım sigortacılığı konvansiyonelden hızlı büyüyecek
Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Bülent Koç, katılım sigortacılığı bilincinin her geçen gün arttığını ve 6 aylık sonuçlarda 1 milyar lirayı aşan üretimin, yıl sonunda 2.5 milyar liraya yaklaşabileceğini söyledi. Koç, uzun vadede katılım sigortacılığını hem pazar payı hem de üretim hacmi olarak konvansiyonel şirketler pazarıyla başa baş pozisyona gelmesini beklediğini de sözlerine ekledi.
14.09.2018
Devamı
Haber Türk Bakış Programı
Bakış'ta Noyan Doğan'ın konuğu Neova Sigorta CEO’su Özgür Bülent Koç ile klima sigortacılığı konuşuldu.
02.04.2018
Devamı
Katılım sigortası satacak acenteye e-eğitim zorunlu
Katılım sigortacılığında yeni dönem, ilgili yönetmeliğin 20 Aralık'ta yürürlüğe girmesiyle başladı. Bu tür sigorta çeşitlerini satacak şirket ve acentelerin yeni düzenlemeler yapması gerekiyor.
03.01.2018
Devamı